• 56 641 12 52

  • biuro@ati-systemy.pl

DOMOFONY I WIDEODOMOFONY

Wideodomofony i domofony stały się standardowym wyposażeniem wszystkich nowoczesnych obiektów. Urządzenia domofonowe zapewniają nawiązanie łączności pomiędzy kasetą rozmówną zamontowaną zazwyczaj przy wejściu do pomieszczenia a unifonem znajdującym się wewnątrz pomieszczenia.

Zamknięcie drzwi realizowane najczęściej jest przy pomocy zaczepu elektromagnetycznego. Zapewnia to wygodę oraz bezpieczeństwo przy wpuszczaniu gości do wewnątrz. W dużych wielorodzinnych domach instaluje się zazwyczaj samą fonię, gdyż wideodomofony posiadają ograniczenie w postaci maksymalnej liczby stacji końcowych. Ponadto barierę stanowi również duża odległość między wejściem a najdalszym unifonem co uniemożliwia przesyłanie obrazu wysokiej jakości przy pomocy wideodomofonów. Co więcej domofony stanowią bardzo przystępne cenowo rozwiązanie.

Domofony możemy podzielić w następujący sposób:

- domofony analogowe: modele wyposażone w panel przystosowany do montażu natynkowego zestawy dla domu jednorodzinnego,

- domofony cyfrowe: modele z wbudowaną listą lokatorów, wandaloodporne i nierdzewne konstrukcje, czytnik kluczy RFID,

- interkomy: głośnomówiące, słuchawkowe, wyposażone w dodatkowy mikrofon do stacji podrzędnej.

W trosce o bezpieczeństwo rodziny i mienia coraz powszechniejsze staje się stosowanie instalacji wideodomofonowych. Dzięki wzbogaceniu o dodatkowe funkcje wideodomofony stanowią znakomitą alternatywę dla tradycyjnych domofonów. Wideodomofony to doskonałe rozwiązanie służące rozpoznawaniu osób znajdujących się przed domem. Podstawową zaletą jest połączenie obrazu z dźwiękiem, co daje pełen obraz sytuacji panującej przed wejściem.

Główny podział videodomofonów wygląda następująco:

- videodomofony jednoabonentowe: stosowane najczęściej w domach rodzinnych,

videodomofony wieloabonentowe: stosowane w blokach mieszkalnych.

Zabezpieczamy setki domów i firm. Nowoczesne systemy elektroniczne.

- doświadczenie

- niezawodność

- wysoka jakość

- zaufanie

­