• 56 641 12 52

  • biuro@ati-systemy.pl

TELEWIZJA DOMOWA I PRZEMYSŁOWA

Telewizja przemysłowa jest to system przekazywania obrazu z określonych pomieszczeń w zamkniętym systemie odbiorczym służący do nadzoru oraz zwiększeniu bezpieczeństwa pomieszczeń lub przestrzeni, w obrębie których zostały zainstalowane kamery. Podgląd z kamer zwykle jest udostępniony na stanowiskach ochrony w celu monitorowania potencjalnie niebezpiecznych zachowań.

Podstawowymi elementami monitoringu wizyjnego są takie elementy jak:

- kamery przemysłowe,

- obiektywy,

- rejestratory cyfrowe,

- zasilacze,

Obecne systemy TVCC  powinny umożliwiać użytkownikowi kompleksowe monitorowanie, analizowanie oraz zapisywanie obrazów z kamer przemysłowych. Większość obecnych systemów telewizji przemysłowej korzysta z rozwiązań opartych na rejestratorach przemysłowych lub serwerach PC. Zarządzanie materiałem wizyjnym w systemach telewizji przemysłowej obejmuje przede wszystkim monitorowane obrazy, które w zależności od platformy i dostępnych rozwiązań może być realizowane bezpośrednio z urządzenia rejestrującego lub zdalnie przez sieć za pośrednictwem przeglądarki internetowej lub dedykowanego oprogramowania, które zainstalowano na komputerze.

Kamery przemysłowe

Kamery przemysłowe są najważniejszymi elementami systemu telewizji dozorowej. Kamery wykorzystywane są do kontrolowania i zapewnienia bezpieczeństwa posiadłości. Zainstalowane kamer monitorujących dają większe prawdopodobieństwo schwytania włamywacza lub napastnika poprzez uwiecznienie jego wizerunku.

Wyróżniamy różne rodzaje kamer: kamery kompaktowe, kopułowe, płytkowe, z oświetlaczem podczerwieni, szybkoobrotowe, IP i megapixelowe.

Najważniejszym elementem kamery jest przetwornik obrazu (CCD lub CMOS), który pozwala na przetwarzanie obrazu z obiektywu na sygnał elektryczny-video.

Obiektywy

Obiektyw to istotna część kamery przemysłowej, która odpowiada za tworzenie obrazu i transmisje w formie cyfrowej. Wyróżniamy 3 typy obiektywów: C, CS, SS. Różnica między nimi polega na średnicy gwintu mocującego oraz odległość obiektywu od powierzchni przetwornika. Dobre dopasowanie obiektywu umożliwia kamerze przemysłowej pracę w każdych warunkach. Dzięki obiektywowi możemy także ustawić  kąt widzenia i ostrość wizji.

Wyróżniamy różne rodzaje obiektywów: mini, stałoogniskowe, manualne, auto irys.

Rejestratory

Rejestratory cyfrowe to urządzenia pozwalające na nagrywanie video  w formacie cyfrowym na dyskach twardych lub innych medium.  Wyróżniamy ze względu na budowę i funkcje rejestratory cyfrowe bazujące jako komputery klasy PC oraz jako stacjonarne urządzenia służące tylko w celu nagrywania wideo w systemie telewizji przemysłowej. Rejestratory cyfrowe można podzielić ze względu na ilość wejść kamer:  4 kanałowe, 8 kanałowe, 16 kanałowe, 32 kanałowe.

Zabezpieczamy setki domów i firm. Nowoczesne systemy elektroniczne.

- doświadczenie

- niezawodność

- wysoka jakość

- zaufanie

­