• 56 641 12 52

  • biuro@ati-systemy.pl

SYSTEMY SYGNALIZACJI WŁAMANIA I NAPADU

Istnieje wiele różnych pojęć wyjaśniających znaczenie systemów alarmowych. Przede wszystkim system alarmowy możemy interpretować jako zbiór urządzeń wykorzystywanych do zabezpieczenia posiadłości przed włamaniami oraz przed pożarem.

Głównym elementem całego systemu alarmowego jest centrala alarmowa, (inaczej nazywana płytą główną) która składa się z układu sterującego pozwalającego na pracę całego systemu. Oprócz płyty centrali równie znaczącą rolę odgrywa także klawiatura alarmowa (zwana również manipulatorem). Dzięki niej użytkownik systemu może obsługiwać oraz programować centralę alarmową według własnych potrzeb.

 

W systemach sygnalizacji włamania i napadu najczęściej stosowane są pasywne czujniki podczerwieni reagujące na ruch (czujki PIR) oraz czujniki magnetyczne(kontaktrony), które mocowane są na oknach, drzwiach, bramach garażowych wspomagając naszą ochronę. Czujki ruchu natomiast najczęściej montowane są w rogach pomieszczenia, aby miały jak najlepszy zasięg.

 

W przypadku załączenia się alarmu, system powinien zasygnalizować zmiany. W tym celu montuje się sygnalizatory. Rozróżniamy sygnalizatory optyczne (sygnalizujące za pomocą świetlnych sygnałów) oraz sygnalizatory akustyczne(za pomocą dźwiękowych sygnałów). Syreny możemy montować na zewnątrz budynku jak i w jego środku, co dodatkowo zapewni ochronę.

Dodatkowym elementem, który może zapewnić nam ochronę są bariery podczerwieni. Umożliwiają one ochronę obwodową wewnątrz i na zewnątrz budynków lub dużych obszarów zewnętrznych.

Ponadto każdy użytkownik może dodatkowo wyposażyć się w takie elementy jak:  moduły GSM, radiopowiadomienia, radiolinie oraz blokady.

W związku z dynamicznie rozwijającą się technologią systemy sygnalizacji włamania i napadu są  ciągle ulepszane i unowocześniane. Wprowadza się coraz to nowszy sprzęt, który dzięki swojej funkcjonalności oraz nowoczesnemu wyglądowi staje naprzeciw naszym oczekiwaniom.

Zabezpieczamy setki domów i firm. Nowoczesne systemy elektroniczne.

- doświadczenie

- niezawodność

- wysoka jakość

- zaufanie

­